Kategóriák

paypal

MPL_logo_miniPostaPont_logo_miniMOL_logo_mini

Óvja környezetét, kérjen újrahasznosított csomagolást!

Művész adatlap

Művész neve: Csabai-Wágner József
Születési idő: 1887
Születési hely: Mezőberény
Halálozási idő: 1967
Halálozási hely: Mezőtúr

A művész munkásságát bemutató publikációk:

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.

Festő. 1921-22-ben a budapesti Képzőművészeti Főiskolán Balló Ede tanítványa volt. Osztrák, német és olasz tanulmányutak után 1923-ban Békéscsabán telepedett le. Az Aurora Kör Művészeti Szakosztályának elnöke volt. A '20-as évek végén Budapestre költözött, 1945 óta Mezőtúron élt. A Mezőgazdasági Technikum tanáraként dolgozott, képzőművészeti körének vezetője volt. Részt vett a tokaji művésztelep alkotómunkájában. Pasztelltechnikával készült alakos kompozícióit, tájképei és csendéletei gyakran szerepeltek budapesti tárlatokon, a Műcsarnokban, az Ernst Múzeumban, a Fészek Klubban, valamint a Nemzeti Szalonban. 1931-ben pasztellképeiből és akverelljeiből kollektív tárlatot rendezett. 1952-től rendszeresen szerepelt szolnoki képzőművészeti seregszemléken. Díjak: Békéscsaba város díja; Halmos Izidor Életképdíj; a Magyar Akvarell- és Pasztellfestők Egyesületének díja. Munkáit a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum, a szolnoki Damjanich János Múzeum, a debreceni Déri Múzeum őrzi. (KF, Sz. Kürti Katalin adatközlése nyomán, ML)

Magyar festők és grafikusok adattára

A Képzőművészeti Főiskolán Balló Ede tanítványa volt. Pasztelltechnikával készült figurális kompozíciói, tájképei és csöndéletei budapesti kiállításokon, a Nemzeti Szalonban és a Műcsarnokban sokszor szerepeltek. 1931-ben vízfestményeiből és pasztellképeiből rendezett kiállítást. Több éven át élt Békéscsabán, majd 1945 után Mezőtúron. A háború után számos kiállításon vett részt, 1952 óta rendszeresen állít ki, Szolnokon. 1951-től a mezőtúri képzőművészeti kör vezetője. - ML

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve

Festő. A fővárosi Képzőművészeti Főiskolán 1921 és 1922-ben Balló Ede tanítványa volt. Pasztelltechnikával készült figurális kompozíciói, táj- és csendéletképei gyakran szerepeltek fővárosi tárlatokon, a Műcsarnokban és a Nemzeti Szalonban. 1931-ben pasztellképeiből és akvarelljeiből koll. tárlatot rendezett. Több éven keresztül Békéscsabán, 1945 után Mezőtúron dolgozott. 1952-től rendszeresen szerepelt szolnoki tárlatokon. 1951-től a mezőtúri Képzőművészeti Kör vezetője volt. (ML)

Művészeti lexikon I-IV.

Festő. A Képzőművészeti Főiskolán 1921-22-ben Balló Ede tanítványa volt. Pasztelltechnikával készült figurális kompozíciói, tájképei és csendéletei bp.-i kiállításokon, a Nemzeti Szalonban és a Műcsarnokban sokszor szerepeltek. 1931-ben vízfestményeiből és pasztellképeiből kollektív kiállítást rendezett. Több éven át élt Békéscsabán, majd 1945 után Mezőtúron. A felszabadulás után számos kiállításon vett részt, 1952-től rendszeresen állít ki Szolnokon. 1951-1952-től rendszeresen állít ki Szolnokon. 1951-től a mezőtúri képzőművészeti kör vezetője.