Kategóriák

paypal

MPL_logo_miniPostaPont_logo_miniMOL_logo_mini

Óvja környezetét, kérjen újrahasznosított csomagolást!

Művész adatlap

Művész neve: Ballagó Imre
Születési idő: 1915
Születési hely: Pusztamiske
Halálozási idő: 1997
Halálozási hely: Székesfehérvár

A művész munkásságát bemutató publikációk:

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.

Festő. A budapesti Képzőművészeti Főiskolán 1936-42 között Szőnyi István növendéke volt. Ezt követően az anyanyelvi tanszéken dolgozott, mint tanársegéd. Később szakfelügyelőként tevékenykedett Fejér megyében, valamint a Derkovits Képzőművészeti Szakkör vezetőjeként. Rendszeresen részt vett a Fejér megyei Képzőművészek és az Észak-Dunántúli Területi Szervezeti tárlatain. 1948-ban Budapesten, 1964-ben, 1975-ben Székesfehérvárott, 1967-ben Veszprémben volt gyűjteményes kiállítása. Művei biztos szerkesztőkészségről és dekorativitásra törekvésről tanúskodnak. A főiskolán Székely Bertalan-díjat és több ízben Állami-ösztöndíjat kapott, Alba Regia-díj (1973), Velinszky László-díj, a Szakszervezetek Fejér Megyei Tanácsa Elnökségének Művészeti díja. Monumentális munkái: Csempefal (Székesfehérvár, Ikarusz óvoda, Csempefal, Mór). Alkotásai helyet kaptak a Szent István Király Múzeumban és a székesfehérvári múzeumban. (MÉ, F.M.K.: Műv. 1978, KF, Kiállítási Katalógus)

Magyar festők és grafikusok adattára

1940-ben végzett a Képzőművészeti Főiskolán Szőnyi István növendékeként, majd az anyagtani tanszéken működött mint tanársegéd. Jelenleg szakfelügyelő Fejér megyében, valamint a Derkovits Képzőművészeti Szakkör vezetője. 1948-ban Budapesten, 1964-ben és 1975-ben Székesfehérvárott, 1967-ben Veszprémben volt gyűjteményes kiállítása. Művei biztos szerkesztőkészségről, és dekorativításra törekvésről tanúskodnak. Irod.: P.Sz.T. Művész életrajzok. Bp. 1985.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve

Festő. A bp.-i Képzőművészeti Főiskolán 1936-42 között Szőnyi István növendéke volt. Ezt követően az anyagtani tanszéken működött, mint tanársegéd. Később szakfelügyelőként tevékenykedett Fejér megyében, val. a Derkovits Képzőművészeti Szakkör vezetőjeként. Rendszeresen részt vett a Fejér megyei képzőművészek és az Észak-Dunántúli Területi Szervezet tárlatain. 1948-ban Budapesten, 1964-ben, 1975-ben Székesfehérvárott, 1967-ben Veszprémben volt gyűjteményes kiállítása. Művei biztos szerkesztőkészségről és dekorativitásra törekvésről tanúskodnak. (MÉ, F.M.K.: Műv.-1978)

Művész életrajzok kortárs magyar képzőművészek

1940-ben végzett a Képzőművészeti Főiskolán Szőnyi István növendékeként, majd az anyagtani tanszéken működött, mint tanársegéd. Nyugdíjazásáig Fejér megye vezető szakfelügyelője és a Derkovits Képzőművészeti Szakkör vezetője volt. 1948-ban Budapesten, 1964-ben és 1975-ben Székesfehérvárott, 1967-ben Veszprémben, 1980-ban Móron voltak gyűjteményes tárlatai. - Természetelvű művei színvonalas szakmai felkészültségről, biztos szerkesztőkészségről és dekorativitásokra törekvésről tanúskodnak.